Náš příběh

Tým Simulation of Reality

Začalo to během roku 2008 v pronajatém bytě. Dnes je Simulation of Reality s.r.o. největším simulátorovým centrem v Česku. Patříme zároveň mezi domácí špičku i po technologické stránce a naše simulátory jsou tak realistické, že je jako výcvikové nástroje používají i profesionálové. Simulované létání a další zážitky poskytujeme na nejvyšší úrovni realističnosti.

 

Realistické simulátory letadel

Protože se sami věnujeme i skutečnému létání, zůstávají naší hlavní doménou a „srdcovkou“ simulátory letadel. Z nich jsme nejvíce hrdí na simulátor dopravního Boeingu 737 NG, který právě prochází certifikací u Úřadu pro civilní letectví, aby se mohl stát plnohodnotným výcvikovým nástrojem pro skutečné piloty. Neméně realistický je ale i náš simulátor Airbus A320. Můžete si tak přímo porovnat, jak se řídí dvě nejrozšířenější dopravní letadla současnosti a jak se liší přístup k ovládání letadla u dvou největších výrobců. V obou případech mají simulátory kabinu přesně odpovídající té ve skutečném letadle a panoramatickou projekci za jejími okny.

 

„Všechno to začalo touhou létat a prvním simulátorem Boeingu, postaveným v pronajatém bytě. Náš první projekt si získal pozornost a po čase jsme se rozhodli přidat další letadla a přesunout se do větších prostor, kde nás najdete dnes."

Radek Topinka, zakladatel

 

Malé letadlo i nadzvuková stíhačka

Vedle dopravních letadel nabízíme i simulátor jednomotorové Cessny 182RG, který je ideálním nástrojem pro začínající i pokročilé soukromé piloty. Anebo zkrátka pro každého, kdo si chce vyzkoušet řízení malého letadla. Simulátor lze používat pro některé části pilotního výcviku, zejména nácvik létání podle přístrojů. Naopak pro ty, kteří hledají něco výjimečnějšího, máme stíhačku F-16 Fighting Falcon, jejíž simulátor jsme vyvíjeli ve spolupráci s Tomášem Mertou, českým armádním pilotem, který létá na stíhacím letounu JAS-39 Gripen.

 

„Cílem bylo vždy vybudovat opravdové výcvikové centrum. Proto mezi roky 2018-2019 prošel simulátor Boeingu výraznou modernizací a přidali jsme simulátor Airbusu, abychom mohli pilotům ve výcviku nabídnout maximum."

Radek Topinka, zakladatel

 

Není vše jen o létání: formule a ponorka

Nabízíme ale i jiné než letecké simulátory. Spolu s bývalým formulovým závodníkem Janem Charouzem jsme vyvinuli a odladili dvojici simulátorů Formule 1 Red/Blue, na kterých si tak můžete i zazávodit třeba s kamarádem. Specialitou je pak zážitkový simulátor německé ponorky z druhé světové války, takzvaného U-bootu. V něm se můžete s přáteli vžít do role tříčlenné posádky při útoku na spojenecký konvoj a užít si strhující atmosféry včetně kouře či průsaků vody do ponorky. Ponorkový simulátor tohoto typu nabízíme jako jediní v ČR.

 

„Jsem rád, že oba špičkoví profesionálové, kteří se podíleli na vývoji našich simulátorů, Tomáš Merta a Jan Charouz, s námi spolupracují i nadále jako instruktoři. Naši klienti se tak mohou učit od těch nejlepších."

Radek Topinka, zakladatel

 

Nabízíme výcvik i zábavu

Naše simulátory jsou opravdu pro každého. Pokud se chcete stát pilotem, můžete si tu vyzkoušet, jaké to je. Můžete tu i absolvovat část pilotního výcviku. A nebo si jen dopřát výjimečný zážitek a uchovat si ho prostřednictvím profesionální záznamové techniky z vašeho letu či jízdy. Zážitkové balíčky mohou posloužit také jako originální dárek pro malé i velké kluky se zálibou v rychlých strojích. A v neposlední řadě je naše simulátorové centrum skvělým místem pro pořádání firemních akcí a teambuildingů.

 

„Jako aktivní pilot naše simulátory sám používám k tomu, abych si udržel pilotní návyky. Jako letečtí nadšenci si dáváme záležet na tom, aby byla simulace naprosto realistická."

Radek Topinka, zakladatel

 

Služby jako v business class

Není to jen o tom, že vás posadíme za knipl, berany či volant a necháme vás, ať si poradíte sami. Pro všechny simulátory máme kvalifikované instruktory, kteří vám všechno vysvětlí a pomohou s pilotáží dle vašich schopností a zkušeností. Naši piloti se postarají o to, abyste si Váš zážitek pořádně užili. A mysleli jsme i na detaily – Váš divácký doprovod si může v průběhu hlavního zážitku vyzkoušet let na Flight Simulátoru 2020, prohlédnout si ostatní simulátory nebo absolvovat předletovou přípravu.