Perfect gift
F16 Fighting Falcon

About experience

What you will try everything depends on the package you choose. The basic 30-minute allows you to take off, basic maneuvers and acrobatic elements with landing back at the base. During an hour flight you can try combat deployment with an attack against a bomber or, if you dare, and fighters. Want more adrenaline? A 90-minute flight already includes extra options such as ground-based bombing, in-flight refueling or engine-free landing drills.

Our simulator, accompanied by a civilian instructor or a surcharge army pilot, can be a great extraordinary experience. It is an original gift for your husband or son, a dream of an aviation enthusiast. The choice is yours. In any case, we will make sure you really enjoy your flight.

Objednejte zážitek
F16 Fighting Falcon

Délka zážitku Cena
Délka zážitku
30 + 30 minut
Cena
od 1 890 Kč
Koupit

Vzlet, akrobacie a přistání. Celkem 30min. F16 + 30 min. seznámení s kokpitem formou zážitkového manuálu, prohlídka všech simulátorů a pro divácký doprovod let s novým Flight Simulatorem 2020 na zkoušku v průběhu letu na F16. Zážitek je určen pro 1 osobu + 3 osoby diváckého doprovodu.

Délka zážitku
60 + 30 minut
Cena
od 3 390 Kč
Koupit

K základní variantně navíc vzdušný souboj. Celkem 60min. F16 + 30 min. seznámení s kokpitem formou zážitkového manuálu, prohlídka všech simulátorů a pro divácký doprovod let s novým Flight Simulatorem 2020 na zkoušku v průběhu letu na F16. Zážitek je určen pro 1 osobu + 3 osoby diváckého doprovodu.

Délka zážitku
90 + 30 minut
Cena
od 4 890 Kč
Koupit

Ke střední variantně navíc útok proti pozemním cílům nebo tankování za letu. Celkem 90min. F16 + 30 min. seznámení s kokpitem formou zážitkového manuálu, prohlídka všech simulátorů a pro divácký doprovod let s novým Flight Simulatorem 2020 na zkoušku v průběhu letu na F16. Zážitek je určen pro 1 osobu + 3 osoby diváckého doprovodu.

Klikněte pro zážitky s LAST MINUTE termíny a nejlepší cenou nebo individuální termín na vaše přání.

Zobrazit

O simulátoru

As real as possible

Do you want to fly the F16 as a real pilot? You can really try it with us. Under the guidance of an experienced instructor and a military pilot, you will not just fly, but follow the most widely used military fighter in the world according to military procedures. We'll show you how to build air superiority over others. You will fire missiles at air targets or try to shoot down an opponent with a classic cannon as in the past and much more. The simulator offers two comfortable seats for your audience.

Professional simulator

We are not talking about a simplified simulator, but a realistic military simulator. Its cockpit corresponds to the real aircraft, including all controls and their real functionality. The panaromatic half-round projection that surrounds you and provides a perfect illusion of flight has a range of 180 ° and a length of 6 meters. Real driving forces with a pressure sensor and a replica of the controls along with the sound from the 6 speakers underline the authentic experience.

With the F-16 you can easily do it:

A huge advantage of the F16 is its fly-by-wire technology. The behavior of the fly-by-wire system allows the pilot to concentrate on the fighting situation around him, so control is much easier after initial introduction to the joystick control instead of deflection. The cockpit of this fighter is equipped with the HOTAS system (hands on throttle and stick), so you do not have to take your hands off the controls in combat due to important controls.

What you get from us:

There will be not only an instructor (the army pilot is an expert for an additional fee), but also flight attendants who will take care of the comfort and drinks not only of yours but also of up to three of your guests, which you can bring as viewers with you. And so that the memory of your extraordinary experience does not fade, you can also take a record of your flight with a professional camera, including photographs and a certificate signed by a true pilot. After the experience you will take an interactive tour of all simulators and try the RC simulator of the model aircraft, which is very popular among our visitors.

O reálném letounu

F-16 Fighting Falcon je nejrozšířenejším (vyrobeno přes 4500 ks) jednomotorovým víceúčelovým, stíhacím letounem 4. generace. Letoun rozšířil řady stíhaček F-15 Eagle, které jsou určené k získání tzv. vzdušné nadvlády. Avionika letounu umožňuje útočit na cíle bez ohledu na denní dobu a počasí.

Konstruktéři vycházeli z nejnovějších poznatků aerodynamiky a vyvinuli letoun, který je sám o sobě bez vlastních počítačů na palubě letově nestabilní. Díky tomuto návrhu a silnému motoru patří i dnes mezi nejobratnější stíhačky světa (vývoj probíhal v sedmdesátých letech 20. století ).

Letoun F-16 je schopen zvládnout přetížení až 9 G, které mu zajištuje jeden proudový motor Pratt & Whitney F100 s ohromným tahem 110 kN. Avionika je vybavena vysoce přesným inerciálním navigačním systémem.

Letoun je kvůli své přirozené nestabilitě vybaven elektroimpulzním řízením (Fly-by-Wire) s ovládáním joystickem na pravé straně kabiny pilota. Pilota chrání taktéž radarový systém včasné výstrahy (RWR) a elektronické rušení průzkumných i zbraňových systémů nepřítele. Výzbrojí jsou řízené a neřízené střely a pumy do hmotnosti 9 tun a kanon M61 Vulcan ráže 20 mm integrovaný v trupu letounu.

 

 

Časté dotazy

1

Jaký je průběh zážitku?

Zážitek začíná usednutím do připraveného kokpitu s instruktorem. V průběhu konání hlavního zážitku si může váš divácký doprovod na vyžádání vyzkoušet na 15min. jako bonus let na simulátoru Flight Simulator 2020. Nejedná se o profesionální simulátor, ale běžnou hru s nádhernými detaily s vizualizaví na 55" 4K obrazovce a se základním leteckým ovladačem Thrustmaster formou samoobslužného ovládání. Po zážitku vás provedeme naším centrem a ukážeme vám postupně všechny naše profesionální simulátory. V případě jejich provozu můžete nahlédnout dovnitř k tomu určeným okénkem. U zážitků na simulátorech Formule 1 a Závodním speciálu je k dispozici pro změnu nastavení kvalifikované obsluha nebo za poplatek profesionální instruktor Jan Charouz (předem na vyžádáni) na Formuli 1.

 

2

Mohu si vzít doprovod?

ANO, u zážitkových voucherů můžete mít sebou až tři osoby diváckého doprovodu, ale pouze obdarovaný může pilotovat. Vyjímkou je zážitek na ponorce, kde řídí 3 osoby v různých rolích a 1 osoba diváckého doprovodu. Last Minute nebo kurzy pro více osob nemají divácký doprovod v ceně. Divácký doprovod lze vyjma kurzů nad povolený limit doplatit dle kapacity na místě za cenu 190,-Kč za osobu. Střídání v kokpitu je povoleno doprovodu pouze za příplatek 490,-Kč za jednu střídající osobu z důvodu zvýhodněných cen časově delších zážitků pro jednu osobu a zvýšenému opotřebení simulátorů při střídání osob.

 

3

Jaká je vhodná délka zážitku?

Nejprodávanější varianta je 60 minut, neboť umožnuje opakovat přistání s civilními letadly nebo letecký souboj u stíhačky F16. Závodní simulátory nabídnou dvě tratě. Volte však dle vašich možností, protože je stále možnost zážitek při rezervaci doplatkem ceny prodloužit.

 

4

Potřebuji nějaké předchozí zkušenosti?

Absolutně ne, náš instruktor nebo obsluha vysvětlí vše potřebné k osvojení dané fáze simulace. U složitějších simulátorů jako Boeing 737NG, F16 Fighting Falcon, Cessna 182RG a ponorka U-BOAT je k dispozici kvalifikovaný instruktor po celou dobu vašeho zážitku.

 

5

Mohu voucher vyměnit za jiný?

Určitě ano, nejlepší způsob je darovat univerální zážitek a nechat obdarovaného vybrat preferovaný simulátor. Nicméně i když vyberete jakýkoliv zážitek, můžete ho vždy při rezervaci v našem on-line systému vyměnit s případným doplatkem za jiný.

 

6

Jak je to s platností voucheru, termínem rezervace a stornem zážitku?

Voucher má platnost 6 - 12 měsíců a lze také prodloužit. Termín si volí obdarovaný po dobu platnosti v on-line rezervačním systému. Storno termínu je možné udělat bezplatně nejpozději 72 hodin před začátkem zážitku nebo v případě Covid safe za 350,-Kč zvolených při rezervaci termínu i v den konání služby. V opačném případě si účtujeme 50% ceny za nový termín.

 

7

Budu pilotovat sám nebo s instruktorem?

Ano, tak daleko jak to zvládnete sami! Nenecháme Vás však samotného, ale náš instruktor Vám pomůže se vším co budete potřebovat pro zvládnutí zážitku.

 

8

Budu svůj zážitek sdílet s někým dalším?

Všechny zážitky jsou individuální a jsou vyhrazeny pouze pro obdarovaného a jeho doprovod. Nikdo vás tak v kokpitu s naším instruktorem rušit nebude.

 

9

Jsou nějaké požadavky na minimální věk, výšku zájemce?

Ano, doporučený věk dětí je od 12 let s minimální výškou 150 cm a dospělé osoby s hmotností do 120kg.

 

10

Je trenažér plně pohyblivý "full-motion-simulator"?

ANO, máme tři pohyblivé simulátory. Cessna 182RG obsahuje pohyblivou základnu 3DOF (3 volnosti pohybu tj. zdvih, klonění, klopení) Závodní speciál nebo vrtulník Ka-50 má pohyblivou základnu 4DOF (4 volnosti pohybu tj. zdvih, klonění, klopení a rotace). Boeing 737NG, F16 Fighting Falcon, Formule 1 a U-BOAT je tzv. "fixed-based-simulator" bez hydrauliky. Bohužel vysoké náklady za tvz. full flight motion simulátor dopravního letounu je určen pro výcvik leteckých posádek a je výrazně dražší. Profesionální simulátory stíhaček se s pohyblivou základnou vůbec nedělají z důvodu vysokých G. Na druhou stranu náš širokoúhlý výhled 180-ti stupňů sestavený ze třech full HD projektorů pro simulátory Boeing 737NG, F16 Fighting Falcon a Formule 1 tento pocit dostatečně nahradí. Mozek se při velké obrazové ploše nechá snadno ošálit dojmem pohybu.

 

Foto

Instruktoři

 • Pavel Sochorovský

  pilot Pavel Sochorovský

  Už jako malý kluk se zajímal o letadla a obdivuje tyto stroje dodnes. Dříve stačilo lepení modelů a pozorování letadel nad hlavou. Od roku 2003 se sny být skutečným pilotem začaly rýsovat více jasněji a získal kvalifikaci obchodního pilota s doložkou IR/MEP, ATPL(A) frozen. V roce 2009 úspěšně absolvoval výběrové řízení na pozici dopravního pilota u společnosti ČSA. V současnosti se zabývá obchodními lety pro soukromou společnost, která hodlá využívat obchodní leteckou dopravu s využitím turbovrtulových letadel pro transport speciálních lékových forem.

 • Denisa Svobodová

  pilot Denisa Svobodová

  Letectví se aktivně věnuje od svých 17 let. Je absolventka Vysoké školy Báňské oboru letecké dopravy a nyní aktivně létá od roku 2018 na letadle Boeing 737 u společnosti Go2Sky. Od roku 2020 vyučuje předměty ATPL na dopravní fakultě ČVUT.

 • Teodor Škoda

  pilot Teodor Škoda

  Létat začal v 17 letech v aeroklubu na kluzácích. Pokračoval výcvikem soukromého pilota. V roce 2020 úspěšně absolvoval zkoušky z teorie dopravního pilota ATPL(a). V roce 2021 dokončil praktický výcvik a je držitelem licence obchodního pilota-CPL/MEP/IR. Volný čas nejraději tráví v aeroklubu létáním na všem, co má křídla.

 • Jan Škopek

  pilot Jan Škopek

  Začal létat od roku 2013 na malých sportovních letounech k získání první kvalifikace PPL. Dále pak pokračoval v létání a zvyšování pilotních kvalifikací společně se studiem ATPL k cílené metě stát se profesionálním dopravním pilotem. Od roku 2018 létá jako první důstojník u společnosti Smartwings na Boeingu 737NG a 737 MAX8.

 • Radek Topinka

  autor a majitel projektu Simulation of Reality Radek Topinka

  Radek Topinka, autor projektu a majitel začal s létáním v roce 2009 v letecké škole Aviatický klub, následně pokračoval studiem ATPL na dopravního pilota. Po ekonomické krizi v roce 2010, která měla dopad i na velké létání se rozhodl naplno věnovat projektu leteckých simulátorů a v roce 2012 otevřel současné centrum Simulation of Reality na Zličíně. Věnuje se nadále aktivně provozu a rozvoji centra, ale také instruktorské činnosti.